Köy Okulları ve Hastanelere Kütüphane Kurulumu ve Kırtasiye Desteği

Çocukları öğrenmeye teşvik eden en yararlı bilgi kaynağı olan kitapların, kişinin gelişiminde ve eğitiminde hayati bir öneme sahip olduğunun bilincindeyiz. Her çocuk okuyarak farklı dünyalarla tanışsın; kendini iyi ifade eden, empati kuran, yaratıcı ve kültürlü yetişkinler olsun; bu yolculuktaki en yakın arkadaşları kitaplar olsun diye okullarda ve hastanelerde kütüphaneler kuruyor ya da mevcut kütüphanelere kitaplar gönderiyoruz.

Eğitim öğretim yılı başlangıç dönemlerinde her yıl düzenlediğimiz, bugüne dek on binlerce çocuğa ulaştığımız kırtasiye kampanyalarıyla dezavantajlı koşullarda eğitim gören ilköğretim ve lise öğrencilerinin fiziki koşullarını iyileştirmeyi hedefliyoruz.

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesini en öne koyarak mahrumiyet bölgelerindeki öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu eğitim materyallerini, yaşlarına ve öğrenim seviyelerine uygun kırtasiye malzemeleri, çantalar ve kitapları onlara ulaştırıyor; çeşitli imkansızlıklarla hayallerinin gerisinde kalan çocuklarımızın yolundaki taşları temizlemeye çalışıyoruz.

Bağış Yap

Yaptığımız etkinliklerde, projelerde, çocuklarımızın ihtiyaçlarına yönelik elinden geleni yapacağını biliyoruz, hadi durma sen de katkıda bulun…

Gönüllü Ol

Çocuklarımız için, elimizden gelenin fazlası ile bıkmadan usanmadan çalışıyoruz. Bize destek olmak için daha fazla bekleme…